Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Poljska ide u Katar, Portugal sprečio novu senzaciju Severne Makedonije

Izabrani timovi Portugalije i Poljske dopunile spisak evropskih selekcija koje će se takmičiti na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

Jedina nepoznanica ostaje onaj kostur u kome se nalaze Vels, Škotska i Ukrajina, selekcije koje tokom ovog termina nisu igrale iz jasnih razloga.

Portugalije se nije saplela na način na koji je to pre samo par dana uradila selekcija Italije. Prethodni šampion Evrope savladao je Severnu Makedoniju sa 2:0, iz dva gola Bruna Fernandeša.

Meč je igran na stadionu Dragao u Portu, gde je Portugalija zabeležila samo jedan poraz u svojoj istoriji.

Ekipa Fernanda Santosa tako je izborila, iako verovatno ne na način na koji je očekivala, plasman na Svetsko prvenstvo, gde će takođe igrati i Poljska, koja je savladala Švedsku istim rezultatom.

Robert Levandovski je postigao gol iz jedanaesterca u 50. minutu (to je njegov 75. gol za nacionalni tim), da bi Zjelinski u 73. minutu postigao drugi pogodak za svoju reprezentaciju.

Poljska je najveći uspeh na Svetskim prvenstvima ostvarila na Mundijalu 1974. godine, kada je u meču za treće mesto savladala Brazil.