Poljaci preokrenuli Velšane na startu Lige nacija

Pobedom Poljske nad Velsom otvoreno je novo izdanje Lige nacija, treće po redu.

U utakmici na „Tarčinski areni“ u Vroclavu domaći tim je slavio posle preokreta rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici grupe 4 „A“ divizije.

U istoj grupi nalaze se i Belgija i Holandija i oni će snage odmeriti u petak uveče.

Ovaj meč igran je nešto ranije jer Vels tokom vikenda čeka pobednika duela između Škotske i Ukrajine u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru.

„Ostrvljanima“ je to bila svojevrsna priprema za taj meč i poveli su prvi, u 52. minutu kada je Džonatan Vilijams zatresao mrežu.

Međutim, 20 minuta kasnije je Jakub Kaminski doneo izjednačenje i najavio preokret Poljske.

Njega je kompletirao Karol Sviderski pogotkom u 85. minutu posle odbitka i tako je doneo tri boda na svojoj selekciji na startu Lige nacija.