Пољаци преокренули Велшане на старту Лиге нација

Победом Пољске над Велсом отворено је ново издање Лиге нација, треће по реду.

У утакмици на „Тарчински арени“ у Вроцлаву домаћи тим је славио после преокрета резултатом 2:1 (0:0) у утакмици групе 4 „А“ дивизије.

У истој групи налазе се и Белгија и Холандија и они ће снаге одмерити у петак увече.

Овај меч игран је нешто раније јер Велс током викенда чека победника дуела између Шкотске и Украјине у баражу за одлазак на Светско првенство у Катару.

„Острвљанима“ је то била својеврсна припрема за тај меч и повели су први, у 52. минуту када је Џонатан Вилијамс затресао мрежу.

Међутим, 20 минута касније је Јакуб Камински донео изједначење и најавио преокрет Пољске.

Њега је комплетирао Карол Свидерски поготком у 85. минуту после одбитка и тако је донео три бода на својој селекцији на старту Лиге нација.