Pokuševski solidan u pobedi Oklahome nad Memfisom, Marjanović igrao za Hjuston

Košarkaši Oklahome savladali su Memfis na svom terenu 115:109, Hjuston Roketsi izgubili su od Portlanda 107:95.

Tanderi su na svom terenu bili bolji od Memfisa a Aleksej Pokuševski pružio je solidnu partiju.

Oklahoma je odigrala dobro prvo poluvreme. Nakon uvodnih dvanaest minuta igre imala je četiri poena prednosti a obe ekipe su igrale u serijama. U drugoj deonici, domaćin je nastavio sa tempom iz poslednjih par minuta prve četvrtine i na veliki odmor su otišli sa 21 poenom prednosti 64:43.

Drugo poluvreme donelo je pad u igri domaćina i nešto raspoloženiju ekipu Grizlisa.

Memfis je postepeno smanjivao prednost, te je pred početak četvrte četvrtine imao 15 poena zaostatka. Gosti su pokušali da se potpuno vrate u meč, ali sa tempom kojim su igrali za to jednostavo nije bil vremena.

U ekipi Oklahome, Dort je ubacio 24 poena, Džo je dodao 23, Vigins 14, Man i Vilijams dodali su po 11.

Aleksej pokuševski postigao je 9 poena uz 7 skokova i 2 asistencije.

Dilon Bruks je za ekipu Memfisa postigao 32 poena, dok ga je Džeren Džekson pratio sa 16.

Trejl blejzersi lako su savladali Hjuston roketse.

Portland je nakon prvog poluvremena protiv rivala vodio sa šest poena prednosti 57:51.

U trećoj četvrtini gosti su Hjuston sveli na svega 14 poena što je premalo i za evropske a ne NBA standarde, zauzvrat su ubacili 28 što im je bilo dovoljno za plus 20 i mirnu završnicu meča u kojoj je domaćin samo ublažio poraz.

Anferni Simons ubacio je 32 poena, Demjen Lilard dodao je 25 a Nurkić 14.

U ekipi Roketsa najviše se istakao Grin sa 15 poena , Izon je dodao 13. Marjanović je igrao četiri minuta i upisao 2 poena.