Покушевски солидан у победи Оклахоме над Мемфисом, Марјановић играо за Хјустон

Кошаркаши Оклахоме савладали су Мемфис на свом терену 115:109, Хјустон Рокетси изгубили су од Портланда 107:95.

Тандери су на свом терену били бољи од Мемфиса а Алексеј Покушевски пружио је солидну партију.

Оклахома је одиграла добро прво полувреме. Након уводних дванаест минута игре имала је четири поена предности а обе екипе су играле у серијама. У другој деоници, домаћин је наставио са темпом из последњих пар минута прве четвртине и на велики одмор су отишли са 21 поеном предности 64:43.

Друго полувреме донело је пад у игри домаћина и нешто расположенију екипу Гризлиса.

Мемфис је постепено смањивао предност, те је пред почетак четврте четвртине имао 15 поена заостатка. Гости су покушали да се потпуно врате у меч, али са темпом којим су играли за то једноставо није бил времена.

У екипи Оклахоме, Дорт је убацио 24 поена, Џо је додао 23, Вигинс 14, Ман и Вилијамс додали су по 11.

Алексеј покушевски постигао је 9 поена уз 7 скокова и 2 асистенције.

Дилон Брукс је за екипу Мемфиса постигао 32 поена, док га је Џерен Џексон пратио са 16.

Tрејл блејзерси лако су савладали Хјустон рокетсе.

Портланд је након првог полувремена против ривала водио са шест поена предности 57:51.

У трећој четвртини гости су Хјустон свели на свега 14 поена што је премало и за европске а не НБА стандарде, заузврат су убацили 28 што им је било довољно за плус 20 и мирну завршницу меча у којој је домаћин само ублажио пораз.

Анферни Симонс убацио је 32 поена, Демјен Лилард додао је 25 а Нуркић 14.

У екипи Рокетса највише се истакао Грин са 15 поена , Изон је додао 13. Марјановић је играо четири минута и уписао 2 поена.