Pokuševski sjajan, Oklahoma ispustila pobedu (VIDEO)

Od srpskih košarkaša koji se ne prezivaju Jokić, u protekloj noći je najbolju partiju pružio Aleksej Pokuševski, čija Oklahoma je poražena od Šarlota rezultatom 134:116.

Tander je u prvoj četvrtini ubacio čak 41 poen i imao 12 poena prednosti, ali je taj višak nestao već do poluvremena i Šarlot je u nastavku preokrenuo.

Pokuševski je na parketu proveo 27 minuta i za to vreme postigao 17 poena (6/11 iz igre, 2/5 trojke), imao po pet skokova i asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Najbolji u njegovom timu očekivano je bio Šaj Gildžus-Aleksander sa 32 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je na drugoj strani Teri Rozir predvodio Hornetse sa 30 poena, tri više od Majlsa Bridžisa.

Šarlot ima šanse za plej-of i trenutno je deseti na Istoku (34-35), dok je Oklahoma pretposlednja na Zapadu sa 20 pobeda i 48 poraza.

Lice grada: Aleksej Pokuševski – NBA košarkaš (VIDEO)