„Poker“ Vest Hema u Votfordu, Eduar briljirao protiv Noriča

Fudbaleri Vest Hema savladali su kao gosti ekipu Votforda sa 4:1 i nastavili poteru za Arsenalom, koji je trenutno četvrti na tabeli. Sautempton odoleo Totenhemu sa igračem manje, Palas ubedljiv protiv Noriča, u prvim mečevima 20. kola Premijer lige.

Vest Hem je prekinuo loš niz od tri utakmice bez pobede i u meču 20. kola lako u gostima savladao Votford sa 4:1.

„Stršljenovi“ su prvi došli do pogotka i to preko Denisa u 4. minutu, ali je ekipa Dejvida Mojsa već do poluvremena preokrenula golovima Součeka i Benrahme.

Trijumf su u drugom poluvremenu potvrdili Nobl sa bele tačke, kao i Vlašić u poslednjim trenucima meča.

„Čekićari“ su tako došli do pete pozicije na tabeli, sa četiri boda manje u odnosu na Arsenal, koji trenutno zauzima posldnje mesto koje vodi dogodine u Ligu šampiona.

U toj trci učesvuje i Totenhem, koji nije uspeo da iskoristi prednost od igrača više na terenu i u Sautemptonu osvojio samo bod – 1:1.

„Svecu su poveli preko kapitena Džejmsa Vord-Prausa u 25. minutu, ali je Salisu u razmaku od samo 12 minuta dobio dva žuta kartona i ostavio domaće sa 10 igrača na terenu.

To je odmah materijalizovao Hari Kejn, udarcem sa bele tačke.

U drugih 45 minuta nije bilo golova, bar ne regularnih. Kejn je još jednom zatresao mrežu domaćih, ali ga je VAR poništio zbog ofsajd pozicije.

Totenhem je sada šesti na tabeli sa bodom manje (i dve utakmice manje) od Vest Hema, a sa dva više od Mančester junajteda.

Kristal Palas je ubedljivo savladao ekipu Noriča sa 3:0, a svi pogoci viđeni su u prvom poluvremenu duela na „Selhurst parku“.

Eduar je načeo protivnika golom sa bele tačke, da bi Francuz potom dva puta asistirao, za pogotke Matete i Šlupa.

Utakmice Arsenal – Vulvs i Lids – Aston Vila odložene su zbog koronavirusa, dok se večeras igra derbi kola između Lestera i Liverpula.

U sredu se igraju još dva meča 20. kola, kao i u četvrtak.

Novi reprezentativac Srbije u Fiorentini?