„Покер“ Вест Хема у Вотфорду, Едуар бриљирао против Норича

Фудбалери Вест Хема савладали су као гости екипу Вотфорда са 4:1 и наставили потеру за Арсеналом, који је тренутно четврти на табели. Саутемптон одолео Тотенхему са играчем мање, Палас убедљив против Норича, у првим мечевима 20. кола Премијер лиге.

Вест Хем је прекинуо лош низ од три утакмице без победе и у мечу 20. кола лако у гостима савладао Вотфорд са 4:1.

„Стршљенови“ су први дошли до поготка и то преко Дениса у 4. минуту, али је екипа Дејвида Мојса већ до полувремена преокренула головима Соучека и Бенрахме.

Тријумф су у другом полувремену потврдили Нобл са беле тачке, као и Влашић у последњим тренуцима меча.

„Чекићари“ су тако дошли до пете позиције на табели, са четири бода мање у односу на Арсенал, који тренутно заузима послдње место које води догодине у Лигу шампиона.

У тој трци учесвује и Тотенхем, који није успео да искористи предност од играча више на терену и у Саутемптону освојио само бод – 1:1.

„Свецу су повели преко капитена Џејмса Ворд-Прауса у 25. минуту, али је Салису у размаку од само 12 минута добио два жута картона и оставио домаће са 10 играча на терену.

То је одмах материјализовао Хари Кејн, ударцем са беле тачке.

У других 45 минута није било голова, бар не регуларних. Кејн је још једном затресао мрежу домаћих, али га је ВАР поништио због офсајд позиције.

Тотенхем је сада шести на табели са бодом мање (и две утакмице мање) од Вест Хема, а са два више од Манчестер јунајтеда.

Кристал Палас је убедљиво савладао екипу Норича са 3:0, а сви погоци виђени су у првом полувремену дуела на „Селхурст парку“.

Едуар је начео противника голом са беле тачке, да би Француз потом два пута асистирао, за поготке Матете и Шлупа.

Утакмице Арсенал – Вулвс и Лидс – Астон Вила одложене су због коронавируса, док се вечерас игра дерби кола између Лестера и Ливерпула.

У среду се играју још два меча 20. кола, као и у четвртак.

Novi reprezentativac Srbije u Fiorentini?