Подела бодова у 165. „вечитом“ дербију

Партизан и Црвена звезда окончали су и 165. „вечити“ дерби у оквиру деветог кола Супер лиге Србије, а резултат је био 1:1.

Стрелци су били Бибрас Натхо за Партизан и Александар Катаи за Звезду.

Ово је био 53. „вечити“ дерби који је завршен нерешеним резултатом, а чак 28. пут резултат је био баш 1:1, што је и најчешћи исход мечева ова два ривала.

Партизан је тако задржао прву позицију на табели са 22 бода, док је Звезда друга са 20.

Александар Станојевић је на „вечити“ дерби извео најјачи састав, ако се занемари одсуство Сејдубе Суме. Са друге стране, Дејан Станковић није могао да рачуна на Павкова и Бена.

Црвено-бели су боље отворили меч, Катаи је чак погодио и пречку, али први гол постигао је Партизан.

Играо се 36. минут када је Натхо са десне стране кренуо у средину, шутирао левом ногом у ближи угао и матирао Милана Борјана за 1:0.

Гол црно-белих дошао је ни из чега, то је био и први пут када су запретили голу Црвене звезде, али након гола Партизан је постао равноправан ривал на терену.

Друго полувреме донело је нешто спорији ритам и више прекида.

У 49. минуту Рикардо Гомеш на кратко је повисио на 2:0, али ВАР је брзо реаговао и поништио погодак због прекршаја у нападу.

Терзић је промашио сјајну шансу за Партизан, а онда је стигла казна на другој страни. Александар Катаи затресао је мрежу Поповића у 83. минуту, асистент је био Родић.

Испоставило се да је то био и последњи погодак на мечу, те је резултат до самог краја остао 1:1.

Црно-бели нису дошли до тријумфа у Супер лиги први пут ове сезоне, док је Црвена звезда уписала други реми у првих осам кола домаћег шампионата.