Почињу ЗОИ – На кога обратити пажњу?

У петак почињу Зимске олимпијске игре у Пекингу, где ће у центру пажње очекивано бити највеће звезде.

Чека нас 16 дана узбудљивих спортских зимских чаролија у којима ће свако моћи да пронађе неки ужитак за себе.

Можда и прво име Игара биће Американка Микаела Шифрин.

Шифрин се недавно вратила на Светски куп у алпском скијању након што је добила ковид-19.

На последњим Зимским олимпијским играма у јужнокорејском Пјонгчангу освојила је злато у велеслалому и сребро у алпској комбинацији.

Друго познато лице у америчком тиму биће сноубордер Шон Вајт, који предвиђа да ће му ово бити последње Игре у каријери.

Ту је и освајачица златне медаље у халфпајпу 2018. Клои Ким – најмлађа жена која је освојила олимпијско злато у сноуборду.

А не треба заборавити ни Нејтана Чена, адута САД у уметничком клизању.

Двоструки освајач златне медаље у овој дисциплини Јузуру Хању из Јапана бориће се против Чена у покушају да освоји трећу узастопну златну медаљу у појединачној конкуренцији за мушкарце.

Микаел Кингсбури, најодликованији могул скијаш свих времена, такође ће се упутити у Пекинг да покуша да одбрани титулу од 2018.

Кина, која није тако доминантна на Зимским играма у односу на Летње, освојила је девет медаља у 2018.

Најбоље изгледе из редова домаће нације за освајање злата овог пута има скијашица слободним стилом рођена у Америци Ајлин Гу, која је прошле године освојила титулу светског шампиона у халфпајпу и слоупстајлу.

Према подацима компаније за спортске податке Граценоте, предвиђа се да ће Норвешка освојити највише медаља у Кини – 45.

Норвежанима се предвиђају 22 злата, а њихови највећи адути су, пре свега, бијатлонци и крос-кантри тркачи.

Број два би требало да буду Руси, односно „Олимпијски комитет Русије“ како ће се званично водити такмичари из ове земље, а очекује се да освоје 32 медаље.

Иза њих би требало да буду Немачка са 25, те САД и Канада са по 22 одличја. Више од 20 медаља се предвиђа још Шведској, Швајцарској и Холандији