Победе Француске, Холандије, Пољске, Словеније и Финске у квалификацијама за ЕП

Фудбалска репрезентација Француске победила је вечерас у Паризу селекцију Републике Ирске резултатом 2:0 у мечу групе Б квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.
квалификацијама

Голове за Француску постигли су Аурелијан Чуамени у 19. и Маркус Тирам у 48. минуту.

Холандија је на свом терену победила Грчку 3:0, док је у овом колу Гибралтар био слободан. Прво место на табели држи Француска са 15 бодова, Холандија и Грчка имају по шест, Ирска је сакупила три бода, а Гибралтар је без бодова.

Чешка и Албанија играле су без победника, 1:1 у групи Е. Чешка је повела голом Вацлава Чернија у 56. минуту, а изједначио је Недим Бајрами десет минута касније. Пољска је победила Фарска Острва 2:0, док је у овом колу Молдавија била слободна.

Чешка је прва на табели са осам бодова, док је Албанија друга са седам. Пољска је освојила шест, а Молдавија пет бодова. Фарска Острва су освојила један бод.

Финска је у гостима савладала Казахстан 1:0 у мечу групе Х. Једини гол на утакмици постигао је Оливер Антман у 78. минуту. Данска је савладала Сан Марино 4:0, док је Словенија надиграла Северну Ирску 4:2.

Финска је прва на табели са 12 бодова, Данска и Словенија имају по 10, док је Казахстан сакупио девет. Северна Ирска је освојила три, а Сан Марино је последњи без бодова.