Pobeda fudbalera Milana protiv Udinezea, Samardžić i Jović strelci

Fudbaleri Milana savladali su kao gosti Udineze 3:2 u utakmici 21. kola italijanske Serije A, uz pogotke Lazara Samardžića i Luke Jovića.

Samardžić je sjajnim golom u 42. minutu izjednačio rezultat, nakon što je prethodno Ruben Loftus-Čik pogodio u 32. minutu.

Udineze je u 62. minuta poveo preko Florijana Tauvana, da bi u finišu Milan preokrenuo.

Prvo je u 83. minutu izjednačio Luka Jović, samo osam minuta nakon što je zamenio Kristijana Pulišića, da bi pobedu doneo, takođe „rezervista“ Noa Okafor u 90+3. minutu.

Meč su u negativnom kontekstu obeležili domaći navijači, koji su sredinom prvog poluvremena na rasnoj osnovi vređali golmana Milana Majka Manjana.

Milan je treći na tabeli sa 45 bodova, dok je Udineze na 17. poziciji sa 18 bodova.