Пета победа Грчке у сенци повреде Јаниса Адетокумба

Кошаркаши Грчке рутински су остварили и пету победу на овогодишњем Евробаскету, пошто су резултатом 90:69 савладали Естонију. Грци су задржали максималан учинак и потврдили прво место у групи Ц, али ће бити забринути због повреде прве звезде Јаниса Адетокумба.

Адетокумбо је поново био најбољи појединац меча, али је на терену провео мање од 20 минута због повреда са коленима.

Играч Милвоки бакса није играо готово читаво друго полувреме, у неколико наврата је снимљен како на коленима држи кесе са ледом, а лекари националног тима су му током боравка на клупи прегледали и скочни зглоб који је изврнуо приликом једног доскока.

Док је био на терену, Јанис је постигао 25 поена (9/10 из игре, 1/1 тројке, 6/7 слободна бацања), ухватио пет скокова и поделио четири асистенције. То је све било довољно за индекс 31 и сада сви у Грчкој очекују прегледе и вести у каквом стању су му колена.

„Хелени“ су на крилима Адетокумба одмах направили огромну серију и брзо сломили отпор Естонаца. Повели су 8:0 на самом старту, да би на крају прве четвртине резултат износио 27:21. До полувремена је разлика већ била +15 и шансе за Естонију није било.

Екипа Димитриса Итудиса је и у трећој деоници била убедљива, док је ривал тек у последњем кварталу успео да ублажи пораз.

Осим Јаниса, само је Костас Слукас имао двоцифрен учинак и дуел је завршио са 11 поена, док је Ник Калатес стао на девет.

На другој страни, најбољи је био Сим-Сандер Вене који је постигао 16 поена, Кер Криса је додао 12, два више од Јанарија Јесара и Кристјана Китсинга.

Грчка је без пораза оверила прво место у групи Ц и сада у Берлин путује као један од фаворита за саму завршницу, а тамо је очекује највероватније Чешка Република.