Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Pet golova Dortmunda za poluvreme, Holand dvostruki strelac

Fudbaleri Dortmunda ubedljivo su savladali Volfsburg 6:1, u utakmici 30. kola Bundeslige, a „milioneri“ su u prvom poluvremenu postigli pet pogodaka.

Kakva je Borusija mašina za davanje golova na svojoj koži osetio je Volfsburg u 30. kolu Bundeslige – Volfsburg je savladan 6:1.

Čak pet pogodaka postigli su domaći u prvom poluvremenu i to u razmaku od samo 15 minuta.

Rot je doneo prednost „milionerima“ u 24. minutu, a čeziri minuta kasnije već je bilo 3:0, posle pogodaka Akandžija i Vitsela.

Emre Džan povisio je na 4:0, da bi goleadu u prvom delu utakmice na „Vestfalenu“ završio Erling Holand.

Norvežanin je u 54. minutu postigao i šesti pogodak za svoj tim da bi konačan rezultat postavio Baku u 82. minutu meča.

Novom pobedom u Bundesligi, Dortmund je još jednom prišao vodećem Bajernu na šest bodova minusa, ali Bavarci imaju utakmicu manje.

Frajburg je na svom terenu bio ubedljiv protiv Bohuma, a golove su postigli Kubler i Salaj (dva).

Herta je golom Serdara savladala Augsburg u gostima, dok u duelu između Majnca i Štutgarta nije bilo golova.