Пет голова Дортмунда за полувреме, Холанд двоструки стрелац

Фудбалери Дортмунда убедљиво су савладали Волфсбург 6:1, у утакмици 30. кола Бундеслиге, а „милионери“ су у првом полувремену постигли пет погодака.

Каква је Борусија машина за давање голова на својој кожи осетио је Волфсбург у 30. колу Бундеслиге – Волфсбург је савладан 6:1.

Чак пет погодака постигли су домаћи у првом полувремену и то у размаку од само 15 минута.

Рот је донео предност „милионерима“ у 24. минуту, а чезири минута касније већ је било 3:0, после погодака Аканџија и Витсела.

Емре Џан повисио је на 4:0, да би голеаду у првом делу утакмице на „Вестфалену“ завршио Ерлинг Холанд.

Норвежанин је у 54. минуту постигао и шести погодак за свој тим да би коначан резултат поставио Баку у 82. минуту меча.

Новом победом у Бундеслиги, Дортмунд је још једном пришао водећем Бајерну на шест бодова минуса, али Баварци имају утакмицу мање.

Фрајбург је на свом терену био убедљив против Бохума, а голове су постигли Кублер и Салај (два).

Херта је голом Сердара савладала Аугсбург у гостима, док у дуелу између Мајнца и Штутгарта није било голова.