Почетна > Србија
Србија

Патријарх Порфирије се сусрео са митрополитом солунским Фолтејем

Патријарх српски Порфирије заједно са митрополитом бачким Иринејем, разговарао је данас у Дому Храма Светог Саве на Врачару са митрополитом солунским Филотејем, у чијој пратњи је био Александар Кациарас, главни и одговорни уредник радија ”Еклисиа” и часописа ”Теологија”, саопштено је из СПЦ.
Фото: Танјуг/Јадранка Илић

Како се наводи, у братском разговору, који је протекао у духу хришћанске љубави и узајамног поштовања, саговорници су разменили мишљења о актуелним питањима из живота Цркве, посебно нагласивши значај духовног јединства, сарадње и сведочења јеванђелских вредности у савременом друштву.

Патријарх Порфирије и митрополит Филотеј изразили су наду у даље учвршћивање узајамних односа двеју сестринских помесних цркава.

Вучић: Увек и на сваком месту ћу се борити за интересе Републике Српске

Преузмите андроид апликацију.