Početna > Sport > Košarka
Košarka

Partizanu falila trojka do stotke, crno-beli zgazili Megu (VIDEO)

Košarkaši Partizana upisali su novu pobedu u ABA ligi, ovog puta u srpskom derbiju protiv Mege rezultatom 97:68 (26:24, 26:8, 20:16, 25:20).

U nedeljnom matine terminu u dvorani „Ranko Žeravica“ gledali smo potpunu dominaciju tima Željka Obradovića, od skokova pod oba obruča, preko manjeg broja „neiznuđenih“ grešaka i prodatih lopti, pa sve do isokih procenata realizacije napada.

U svakom segmentu igre crno-beli su nadigrali rivala i lako došli do 21. pobede u sezoni, uz četiri poraza.

I dalje je Partizan prvi na tabeli, ali Zvezda sa skorom 20-2 i tri utakmice manje može da mu preotme lidersku poziciju ukoliko dobije sve utakmice do kraja ligaškog dela lige na Jadranu.

Mega je sada na skoru 9-16 i u poslednjoj utakmici u sezoni će igrati protiv Krke u Novom Mestu, nakon čega će se „raspustiti“ do početka domaćeg prvenstva.

Partizan će u 26. kolu igrati protiv Cibone u dvorani „Aleksandar Nikolić“, nakon čega će se posvetiti plej-ofu Evrokupa.

Igra Partizana od početka je bila veoma tečna, a lopta u napadu išla je dovoljno dobro da bi se odbrana Mege lako razbijala.

Prvi su povukli Kevin Panter i Zek Ledej, a sa boljom odbranom i tranzicijom počela je da raste razlika.

Mega je uspela da krajem prve deonice odgovori i sa sedam poena razlike priđe na dva trojkom Rudana, ali odmah nakon toga u drugoj deonici je potpuno razbijena.

Domaćin je za osam minuta u tom delu igre postigao samo četiri poena, a Partizan je maksimalno ubrzao i do vrha je zatrpao koš protivnika.

Tako je već na poluvremenu razlika otišla na velikih +20 i bilo je jasno da povratka za „ružičaste“ više neće biti.

Partizan ni u nastavku meča nije spuštao papučicu sa gasa, te je vrlo brzo razlika bila i +31 (67:46), kada je postalo jasno da je ovaj meč završen i pre kraja.

Mladi igrači crno-belih, pre svih Uroš Trifunović i Tristan Vukčević, uspeli su poenima da održe ovu razliku do kraja, uz čak nekoliko atraktivnih poteza kao šlag na torti ove velike pobede.

Najefikasniji igrač susreta bio je Boriša Simanić sa 17 poena, ali je podršku imao samo od Nikole Jovića sa 12 i Malkolma Kazalona sa 11 poena.

U pobedničkom taboru Kevin Panter je imao 16 poena, Dalas Mur je ubacio 14, jam Madar 13, Zek Ledej 12 i Matijas Lesor 10, uz osam skokova.