Partizan ubedljiv u Skoplju!

Košarkaši Partizana savladali su MZT sa 92:74 u okviru drugog kola ABA lige.

Crno-beli su posle teškog poraza od Albe uspeli da se oporave i ubedljivo trijumfuju u Skoplju.

„Parni valjak“ je do pobede protiv MZT-a stigao na krilima Nanelija i Egzuma koji su postigli po 17 poena.

Dobru partiju odigrao je Madar, koji je meč završio sa 12 poena.

U timu iz Makedonije istakli su se Mićović sa 18 poena, Kefi je dodao 17, dok su Maksvel i Stojanovski dodali 13, odnosno 11 poena.

Partizan je furiozno otvorio utakmicu i već posle prvih deset minuta igre stekao prednost – 25:9.

Raspoloženi Naneli i Egzum dominantno su vukli „parni valjak“ u prvom poluvremenu (48:32), posle čega je usledio pad u igri crno-belih.

Dve vezane trojke Mićovića na početku treće četvrtine spustile su prednost Partizana na samo minus deset, što je primoralo Obradovića da pozove minut odmora.

Madar, Naneli i Lesor su stabilizovali i gru crno-belih u nastavku, što je rezultovalo povratkom osetnije prednosti.

Četvrta četvrtina poslužila je izabranicima Željka Obradovića da „overe“ pobedu, što govori i podatak da su u najvećem delu imali 20 poena prednosti.

Mentalno zdravlje sportista – pričamo li dovoljno o tome?