Partizan ubedljiv u Kragujevcu, četiri gola u mreži Radničkog

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radničkog 1923 u Kragujevcu 4:0, u odloženom meču 4. kola Superlige Srbije. Crno-beli upisali deseti uzastopni trijumf, golove postigli Kalulu, Saldanja i Nikolić (dva).

Domaći sastav bio je u najmanju ruku ravnopravan rival u većem delu utakmice, ali su crno-beli kontrolisali meč, postigli golove u pravim trenucima i došli do 10. uzastopne pobede u Superligi Srbije.

Radnički je u prvom poluvremenu kontrolisao igru na sredini terena, ali ekipa Feđe Dudića nije stvorila ozbiljniju priliku pred golom Jovanovića.

Partizan je svoju jedinu pravu šansu u prvih 45 minuta pretvorio u pogodak – Saldanja se našao u ulozi asistenta, a Kalulu preciznim udarcem savladao golmana Lekovića.

U nastavku je viđena ravnopravna borba, sve do poslednjih desetak minuta, kada su crno-beli iskoristili prednost igrača više na terenu i došli do ubedljivog trijumfa.

Na drugi gol čekalo se sve do 63. minuta, kada je Nemanja Nikolić, tek što je ušao u igru sa klupe, glavom matirao Lekovića.

Milan Mitrović je u 69. minutu opravdano zaradio drugi žuti karton, pa je Radnički ostao sa igračem manje na terenu, a Partizan je to umeo da iskoristi.

U poslednjih 10 minuta utakmice crno-beli su postigli dva pogotka i imali par prilika da napune mrežu domaće ekipe.

Saldanja je u 81. minutu ispratio napad Severine koji je pogodio stativu i odbijenu loptu sproveo u mrežu Radničkog, za svoj osmi pogodak u sezoni.

Konačan rezultat postavio je Nemanja Nikolić, na asistenciju mladog Mateje Stjepanovića.

Partizan je tako stekao sedam bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, koja je odigrala utakmicu manje od crno-belih.

Bahar: Svesni smo da moramo da popravimo igru u odbrani