Партизан убедљив у Крагујевцу, четири гола у мрежи Радничког

Фудбалери Партизана савладали су екипу Радничког 1923 у Крагујевцу 4:0, у одложеном мечу 4. кола Суперлиге Србије. Црно-бели уписали десети узастопни тријумф, голове постигли Калулу, Салдања и Николић (два).

Домаћи састав био је у најмању руку равноправан ривал у већем делу утакмице, али су црно-бели контролисали меч, постигли голове у правим тренуцима и дошли до 10. узастопне победе у Суперлиги Србије.

Раднички је у првом полувремену контролисао игру на средини терена, али екипа Феђе Дудића није створила озбиљнију прилику пред голом Јовановића.

Партизан је своју једину праву шансу у првих 45 минута претворио у погодак – Салдања се нашао у улози асистента, а Калулу прецизним ударцем савладао голмана Лековића.

У наставку је виђена равноправна борба, све до последњих десетак минута, када су црно-бели искористили предност играча више на терену и дошли до убедљивог тријумфа.

На други гол чекало се све до 63. минута, када је Немања Николић, тек што је ушао у игру са клупе, главом матирао Лековића.

Милан Митровић је у 69. минуту оправдано зарадио други жути картон, па је Раднички остао са играчем мање на терену, а Партизан је то умео да искористи.

У последњих 10 минута утакмице црно-бели су постигли два поготка и имали пар прилика да напуне мрежу домаће екипе.

Салдања је у 81. минуту испратио напад Северине који је погодио стативу и одбијену лопту спровео у мрежу Радничког, за свој осми погодак у сезони.

Коначан резултат поставио је Немања Николић, на асистенцију младог Матеје Стјепановића.

Партизан је тако стекао седам бодова предности у односу на Црвену звезду, која је одиграла утакмицу мање од црно-белих.

Bahar: Svesni smo da moramo da popravimo igru u odbrani