Partizan se revanširao Zvezdi, pobeda crno-belih na krilima Ledeja i Egzuma

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 79:78, u 21. kolu Evrolige i revanširali se večitom rivalu za poraz u prvom delu sezone. Vildoza i Nedović najefikasniji na meču, prevagu crno-belima doneli Ledej i Egzum. Obe ekipe imaju isti učinak u takmičenju (10-11), crveno-beli bolji u međusobnom skoru.

Odličan evroligaški derbi odigrali su Crvena zvezda i Partizan u dvorani „Aleksandar Nikolić“, a posle rovovske borbe koja je trajala svih 40 minuta pobedu su odneli crno-beli 79:78.

Uteha za domaćina je da je trojkom Nedovića u poslednjoj sekundi meča stekla bolji međusobni skor od večitog rivala, pa je i ostala bolje plasirana na tabeli Evrolige posle 21. kola, iako obe ekipe imaju isti skor 10-11.

Partizan je vodio tokom većeg dela meča, tačnije od sredine prve deonice, dok su crveno-beli jurili prednost protivnika više od 30 minuta.

Ekipa Željka Obradovića već je u prvoj četvrtini stekla maksimalnih osam poena prednosti, ali je Zvezda na prvi odmor otišla sa samo dva poena minusa zahvaljujući trojci Luke Vildoze.

Partizan je čuvao stečenu prednost, a u finišu prvog poluvremena ponovo je stekao magičnih 8 poena viška.

Nedović i Vildoza držali su Zvezdu u prvih 20 minuta, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Egzum i Lesor.

Izuzetno čvrsta bila je treća deonica. Crveno-beli su u čak tri navrata imali napad za prelazak u vođstvo, ali nijedan nisu iskoristili.

Partizan se u ovoj deonici dosta mučio u napadu, ali su Avramović i Ledej ubacili trojke u poslednjem minutu koje su sačuvale prednost crno-belih pred ulazak u poslednjih 10 minuta (57:54).

Zek Ledej je konačno odigrao jedan derbi u skladu sa svojom reputacijom – ubacio je 20 poena, od kojih je 9 bilo u poslednjoj deonici.

Petrušev je pokušao da razmrda Zvezdu, koja je uspela da održi priključak za protivnikom sve do samog finiša.

Vildoza je ubacio važnu trojku, ali je Egzum bio precizan sa linije za slobodna bacanja, čime je svom timu doneo nedostižna četiri poena prednosti, na šest sekundi do kraja.

nedović je ubacio trojku u poslednjoj sekundi i tako barem delimično ublažio poraz od večitog rivala.

Vildoza je utakmicu završio sa 26 postignutih poena, Nedović je dodao 23. Na drugoj strani Ledej i Egzum ubacili su po 20, 13 je dodao Lesor.

Obe ekipe sada imaju isti učinak od deset pobeda i 11 poraza i mogu da se nadaju da će u završnici ligaškog dela Evrolige izboriti plasman među osam najboljih ekipa koje nastavljaju takmičenje.

„Večiti“ naredne mečeve u eliti igraju 31. januara – Partizan će na svom terenu dočekati ekipu Asvela, dok Zvezda gostuje u Bolonji ekipi Virtusa.

Ivanović nakon derbija: Teraćemo se mi još (VIDEO)