Partizan preživeo sudijsku grešku – odluka u revanšu u Beogradu

Fudbaleri Partizana remizirali su u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Sočija rezultatom 1:1 (0:0).

„Parni valjak“ je odigrao takmičarsku utakmicu, na rezultat koji su imali sve dok sudije nisu to „pokvarile“.

Jer, utakmicu je umalo odlučila krajnje sporna odluka moldavskih arbitara da u 63. minutu dodele penal Sočiju posle prekršaja Igora Vujačića na ivici kaznenog prostora.

Glavni sudija je dodelio slobodan udarac, a pomoćni signalizirao da to bude penal, pa je Soči poveo.

Bio je to prvi gol koji je Partizan primio ove sezone.

Međutim, crno-beli su brzo odgovorili i posle samo sedam minuta posle odlične akcije Lazara Markovića i Rikarda Gomeša doneli pozitivan rezultat pred revanš koji se 12. avgusta igra u Beogradu.

Iako je u pitanju član ruske Premijer lige, Soči je generalno bio nepoznanica i Aleksandar Stanojević je postavio igru tako da čuva rezultat, odnosno, da se kući vrati neporažen.

Ispostavilo se da Rusi nisu preterano opasan rival i da bi Partizan dao više od jednog gola, samo da je igrao više ka napred.

U revanšu će to sigurno biti slučaj i zato je za očekivati da srpski tim kroz sedam dana na svom stadionu trijumfalno izađe iz ovog dvomeča.