Партизан преживео судијску грешку – одлука у реваншу у Београду

Фудбалери Партизана ремизирали су у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу конференција против Сочија резултатом 1:1 (0:0).

„Парни ваљак“ је одиграо такмичарску утакмицу, на резултат који су имали све док судије нису то „поквариле“.

Јер, утакмицу је умало одлучила крајње спорна одлука молдавских арбитара да у 63. минуту доделе пенал Сочију после прекршаја Игора Вујачића на ивици казненог простора.

Главни судија је доделио слободан ударац, а помоћни сигнализирао да то буде пенал, па је Сочи повео.

Био је то први гол који је Партизан примио ове сезоне.

Међутим, црно-бели су брзо одговорили и после само седам минута после одличне акције Лазара Марковића и Рикарда Гомеша донели позитиван резултат пред реванш који се 12. августа игра у Београду.

Иако је у питању члан руске Премијер лиге, Сочи је генерално био непознаница и Александар Станојевић је поставио игру тако да чува резултат, односно, да се кући врати непоражен.

Испоставило се да Руси нису претерано опасан ривал и да би Партизан дао више од једног гола, само да је играо више ка напред.

У реваншу ће то сигурно бити случај и зато је за очекивати да српски тим кроз седам дана на свом стадиону тријумфално изађе из овог двомеча.