Партизан поражен од Клужа у првој припремној утакмици у Словенији

Фудбалери Партизана изгубили су минималним резултатом 1:0 од румунског шампиона Клужа, у првој припремној утакмици у Словенији пред почетак нове сезоне.

Црно-бели су одиграли солидан меч против Клужа, с обзиром на одсуство неколико првотимаца, али је у утакмици без много прилика доживео минималан пораз.

Илија Столица у првом мечу на клупи Партизана није могао да рачуна на стартне штопере, као и момке са Зеленортских Острва – Рикарда и Андрадеа.

У одсуству штоперског тандема Саничанин-Вујачић, последњи бедем у одбрани чинили су Јевтовић и Шеховић, а касније је на тој позицији играо и новопридошли Филиповић.

Екипа Илије Столице имали су већи посед лопте током меча, али нису успели да створе иоле озбиљнију прилику пред голом румунског тима.

Једини гол на мечу постигао је у 35. минуту Дуганџић, који је искористио велику грешку голмана Поповића и асистенцију Пауна.

У другом полувремену Столица је дао прилику неколицини младих фудбалера црно-белих, Баждар, Петковић, Сташевић, Влаховић, који су оставили солидан утисак, не више од тога.

Piksi: Čeferin i Laković prijatelji, hvala FIFA na promeni pravila