Partizan na „Karađorđu“ ubedljiv protiv Proletera

Fudbaleri Partizana bili su bolji od novosadskog Proletera u prvom kolu Super lige Srbije. Rezultat je bio 4:0 u korist crno-belih.

Partizan je nakon ove utakmice lider tabele, a ovo je i najubedljiviji trijumf ove beogradske ekipe protiv Proletera.

Proleter je imao prvu priliku na meču, ali prvi gol postigli su igrači partizana.

Tačnije, u devetom minutu gol je dao Rikardo Gomeš, a samo četiri minuta kasnije Portugalac je postigao i drugi pogodak.

Koncentracija Novosađana potpuno je popustila, u 22. minutu je Urošević glavom zatresao mrežu Proletera, a u 28. Jojić je iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara povisio na 4:0.

U poluvremenu se na stadion „Karađorđe“ spustio ogroman pljusak, pa se drugi period igrao u veoma teškim uslovima.

Voda je bila svuda po terenu, lopta se kretala teško, pa su i same šanse dolazile retko.

Samim tim, rezultat se nije promenio do kraja.