Partizan lako protiv Baskonije

Košarkaši Partizana pobedili su sinoć u Beogradu ekipu Baskonije sa 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15), u okviru 19. kola Evrolige.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Janis Papapetru sa 13 poena, četiri skoka i šest asistencija, dok je Uroš Trifunović dodao 15 poena.

U poraženoj ekipi istakao se bivši kapiten Partizana Vanja Marinković sa 16 poena.

Košarkaši Partizana su bolje otvorili meč, bili su razigrani u napadu i agresivni u odbrani. Papapetru je bio najraspoloženiji u ekipi „crno-belih“ sa pogođenim trojkama i prodorima. Pored njega se istakao Trifunović i naravno Lesor pod obručem.

Baskonija nije pravila faulove na vreme i odbrana nije delovala uigrani pa su košarkaši Partizana na kraju prvih deset minuta imali dvosifrenu prednost. Do kraja prvog poluvremena razigrao se i Panter koji je uz Lesora nastavio da donosi poene svojoj ekipi. Usledio je period dobre igre gostiju koji su pogađali otvorene šuteve i kažnjavali slabu koncentraciju domaćih igrača.

U drugom poluvremenu španski klub je spustio prednost Partizana na samo šest poena, ali Panter je u tim momentima preuzeo odgovornost sa dve pogođene trojke. Nadovezali su se Lesor i Egzum, pa je prednost ponovo porasla.

Poslednja deonica je donela nalete Baskonije koji su odbijeni u više navrata. Partizan je zatvorio reket i nastavio da igra polako u napadu. Na kraju ubedljiva pobeda „crno-belih“ 83:65.

Partizan je trenutno 11. na tabeli Evrolige sa devet pobeda i 10 poraza, dok je ekipa Baskonije šesta sa 11 pobeda i osam poraza.

U narednom kolu „crno-beli“ gostuje ekipi Valencije, dok Baskonija dočekuje ekipu Barselone.