Партизан лако против Басконије

Кошаркаши Партизана победили су синоћ у Београду екипу Басконије са 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15), у оквиру 19. кола Евролиге.

Најефикаснији у домаћој екипи били су Јанис Папапетру са 13 поена, четири скока и шест асистенција, док је Урош Трифуновић додао 15 поена.

У пораженој екипи истакао се бивши капитен Партизана Вања Маринковић са 16 поена.

Кошаркаши Партизана су боље отворили меч, били су разиграни у нападу и агресивни у одбрани. Папапетру је био најрасположенији у екипи „црно-белих“ са погођеним тројкама и продорима. Поред њега се истакао Трифуновић и наравно Лесор под обручем.

Басконија није правила фаулове на време и одбрана није деловала уиграни па су кошаркаши Партизана на крају првих десет минута имали двосифрену предност. До краја првог полувремена разиграо се и Пантер који је уз Лесора наставио да доноси поене својој екипи. Уследио је период добре игре гостију који су погађали отворене шутеве и кажњавали слабу концентрацију домаћих играча.

У другом полувремену шпански клуб је спустио предност Партизана на само шест поена, али Пантер је у тим моментима преузео одговорност са две погођене тројке. Надовезали су се Лесор и Егзум, па је предност поново порасла.

Последња деоница је донела налете Басконије који су одбијени у више наврата. Партизан је затворио рекет и наставио да игра полако у нападу. На крају убедљива победа „црно-белих“ 83:65.

Партизан је тренутно 11. на табели Евролиге са девет победа и 10 пораза, док је екипа Басконије шеста са 11 победа и осам пораза.

У наредном колу „црно-бели“ гостује екипи Валенције, док Басконија дочекује екипу Барселоне.