Партизан добио ривала у квалификацијама за Лигу Европе

Црно-бели ће у оквиру треће рунде квалификација за Лигу Европе играти против АЕК-а из Ларнаке, први дуел на Кипру, а реванш меч седам дана касније у Београду.

Вицешампион Србије Партизан сазнао је ривала у трећем колу квалификација за Лигу Европе, црно-бели ће 4. и 11. августа играти против кипарског АЕК-а из Ларнаке.

Кипрани су после реванш меча у Ларнаки елиминисани у другом колу квалификација за Лигу шампиона од данског Митјиланда, после једанаестераца – 1:1, 4:3. Тако ће се АЕК преселити у по рангу ниже такмичење, Лигу Европе.

У првом мечу у Хернингу резултат је гласио 1:1. На старту дуела у Ларнаки домаћи су повели већ у деветом минуту голом Олатињија, али је само три минута касније изједначио Далсгард.

Како је меч одмицао, тако су временски услови на Кипру постајали све тежи, а играчи оба тима све опрезнији. Није било много шанси, посебно не оних стопостотних. До истека 90. минута оба тима су само још по једном шутнула у оквир гола ривала.

И после продужетака мреже су остале нетакнуте, иако је Алтман у финишу погодио стативу за кипарски тим. Једанаестерци су одлучивали ко ће на Бенфику, а ко на Партизан. Кренуло је промашајем Кипрана, Алтман је овога пута погодио пречку, али је Пирић одбранио ударац данског тима у петој серији. Но, Густаво је потом погодио стативу, за радост Данаца.

Дански Митјлиланд играће против португалске Бенфике у оквиру треће рунде квалификација за Лигу шампиона, у стази пратилаца. Ти мечеви ће бити на програму 2. и 9. августа.