Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Partizan bolji od Napretka u Kruševcu za prvo mesto Superlige

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Napretka u Kruševcu 2:0 u meč 10. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su dominirali tokom čitavog meča i na kraju zasluženo trijumfovali.

Partizan je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Kristijan Belić je centrirao, a Kalulu je zatresao mrežu Napretka. Ovo je bio prvi gol Kalulua u dresu Partizana.

Gosti su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, a Mateus Saldanja je u 49. minutu pogodio stativu. „Crno-beli“ su imali novu priliku u 55. minutu, a Svetozar Marković nije uspeo da se upiše u strelce.

Napredak je najveću šansu imao u 68. minutu, a golman Partizana Aleksandar Jovanović zaustavio je udarac Milana Bojovića.

Kalulu u 74. minutu nije iskoristio novu šansu, a samo minut kasnije Partizan je došao do vođstva od 2:0.

Fudbaler Napretka Stefan Jovanović je nespretno reagovao i poslao je loptu u mrežu. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Partizan će u narednom kolu SLS na svom terenu dočekati Mladost. Napredak je trenutno 14. na tabeli SLS sa sedam bodova, a Kruševljani će u narednom kolu gostovati Radničkom u Nišu.

Fudbaleri Javora pobedili su ranije danas u gostima ekipu Radnika 1:0, dok je u toku meč u Pančevu između Železničara i Radničkog iz Kragujevca.

Radnički iz Kragujevca pobedio je u Pančevu ekipu Železničara rezultatom 2:0. Golove za ekipu iz Kragujevca postigli su Džefri Činedu u sedmom i Kilian Bevis u 82. minutu.