Партизан бољи од Напретка у Крушевцу за прво место Суперлиге

Фудбалери Партизана савладали су екипу Напретка у Крушевцу 2:0 у меч 10. кола Суперлиге Србије.

Црно-бели су доминирали током читавог меча и на крају заслужено тријумфовали.

Партизан је повео у другом минуту надокнаде првог полувремена. Кристијан Белић је центрирао, а Калулу је затресао мрежу Напретка. Ово је био први гол Калулуа у дресу Партизана.

Гости су наставили са нападима и у другом полувремену, а Матеус Салдања је у 49. минуту погодио стативу. „Црно-бели“ су имали нову прилику у 55. минуту, а Светозар Марковић није успео да се упише у стрелце.

Напредак је највећу шансу имао у 68. минуту, а голман Партизана Александар Јовановић зауставио је ударац Милана Бојовића.

Калулу у 74. минуту није искористио нову шансу, а само минут касније Партизан је дошао до вођства од 2:0.

Фудбалер Напретка Стефан Јовановић је неспретно реаговао и послао је лопту у мрежу. До краја утакмице није било промене резултата.

Партизан ће у наредном колу СЛС на свом терену дочекати Младост. Напредак је тренутно 14. на табели СЛС са седам бодова, а Крушевљани ће у наредном колу гостовати Радничком у Нишу.

Фудбалери Јавора победили су раније данас у гостима екипу Радника 1:0, док је у току меч у Панчеву између Железничара и Радничког из Крагујевца.

Раднички из Крагујевца победио је у Панчеву екипу Железничара резултатом 2:0. Голове за екипу из Крагујевца постигли су Џефри Чинеду у седмом и Килиан Бевис у 82. минуту.