Svi volimo kada vidimo da su namirnice na sniženju, pogotovo sada u kriznim vremenima kada su cene skoro svega u porastu.

Međutim, ne bi trebalo da kupujete neke namirnice kada su na rasprodaji.
Proizvodi kojima uskoro ističe rok trajanja
Često se na sniženju mogu naći proizvodi kojima ističe rok trajanja, ali neke od njih – kao što su mleko, jogurt i mlečni proizvodi, ne bi trebalo kupovati u to vreme osim ako niste potpuno sigurni da ćete ih brzo potrošiti. Mleko se može držati u frižideru do sedam dana, a jogurt do dve nedelje. Stoga, ako mleko ne bude upotrebljeno u roku od sedam dana, najbolje je da ga ne kupujete dok je na sniženju.
Meko voće
Kada kupujete dinje, mango, kivi, avokado i druge vrste voća, test na dodir najbolje će otkriti u kakvom je stanju voće, odnosno da li je prezrelo ili ne. Međutim, ako u prodaji naiđete na tamnozeleni avokado koji je prilično mekan na dodir, razmislite dvaput o kupovini. U stvari, FDA navodi da avokado može trajati do četiri dana od dana kupovine ako ga držite u frižideru, ali ako kupite meki, tamnozeleni avokado, mogao bi da se pokvari pre nego što ga pojedete.
Limenke sa udubljenjima
Opšte je poznato da konzervirana hrana ima veoma dug životni vek, ali to je tačno samo ako na konzervi nema velikih udubljenja. Kao što savetuje USDA, trebalo bi da izbegavate takve konzerve jer krateri mogu da ispuste potencijalno štetne bakterije, kao što je botulizam, unutar konzerve. Isto važi i za sve limenke ili tegle koje imaju izbočine na stranama ili poklopcima.
Začini na veliko
Iako se sušeni začini neće nužno pokvariti ili istruliti kao sveži proizvodi, vremenom gube ukus, aromu i moć, posebno nakon otvaranja i izlaganja vazduhu. Dakle, koliko god volite cimet, ako ne nameravate da potrošite sniženu bocu porodične veličine u roku od tri do šest meseci, najbolje je da je ne kupujete, bez obzira na popust.
Preuzmite android aplikaciju.