A rezultati pritom neće biti tačni.
Da li se i vi plašite cifre na vagi? Sigurno je da niste jedini. Ipak, ona nekad zna da slaže, pogotovo ako se merite u pogrešno vreme.
U organizmu se dešavaju razni procesi koji variraju tokom dana, pa se često dešava da kada stanemo na vagu dobijemo cifru od koje hoćemo da padnemo u nesvet, a ona je zapravo – netačna.
Evo pet najgorih trenutaka za merenje:
1. Odmah posle obilnog obroka
Vaša težina može da poraste zbog unosa hrane i pića koje ste upravo konzumirali. Ali to ne predstavlja vašu stvarnu težinu.
2. Posle dana sa visokim sadržajem soli
Poznato je da so zadržava vodu, te ako ste imali obilnije slane obroke, sigurno se i neka voda zadržala u telu. Zbog toga će se broj na skali privremeno povećava. Zato ne upadnite u ovu zamku.
3. Posle treninga
Vežbanje može izazvati privremenu upalu i zadržavanje vode u mišićima, što dovodi do većeg broja na skali. U pitanju je prirodan deo procesa.
4. U toku menstrualnog ciklusa
Hormonske promene mogu dovesti do zadržavanja vode i nadimanja, što će svakako uticati na broj koji vaga pokazuje. Nekim ženama kilaža neposredno pre dobijanja može da skoči čak i do pet kilograma u plusu. I ovo je prirodno i normalno, zato ne očajavajte.
5. Kasno u noć
Tokom dana kilaža varira zbog unosa tečnosti i hrane. A pošto ste ceo dan jeli i pili, ako se izmerite tokom noći dobićete neki pogrešan broj. Za najrealnije stanje merite se ujutru.
Kako da pratite napredak i svoju kilažu?
Možda ste ovaj savet već čuili, ali najmerodavnije je ogledalo. Kada stanete goli ispred i pogledate svoje telo biće vam jasno kakva je situacija, brojka vam ništa ne znači.
Takođe, možete koristiti fotografije. One će vam pomoći da vidite napredak ukoliko ste odlučili da krenete sa transformacijom životnog stila.
Ako želite da koristite težinu kao meru napretka, najbolje je da se izmerite odmah ujutru, nakon odlaska u toalet, a pre jela i obavezne jutarnje čaše vode.
Najvažniji parametar je kako se vi osećate!
Preuzmite android aplikaciju.