Početna > Kulturna scena

Kulturna scena Novi Sad

Otvaranje izložbe „Metamorfoza roda kroz percepciju ženskog rukopisa“ u Novom Sadu

U Arhivu Vojvodine je u ponedeljak 27. 9. 2021. godine otvorena master izložba Viktorije Zdravković „Metamorfoza roda kroz percepciju ženskog rukopisa“.
Foto: PrtSc/Arhiv Vojvodine

U ime Arhiva Vojvodine prisutne je pozdravila Milena Popović Subić, arhivska savetnica, a o izložbi je govorila Jasna Gulan Ružić.

Viktorija Zdravković je diplomirala 2019. godine na Filološko-umetničkom fakultetu u Kragujevcu, Odsek za primenjenu umetnost, smer Zidno slikarstvo u klasi profesora Gorana Rakića, kao najbolji student.  Trenutno je na masterskim studijama na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, smer Crtanje, pod mentorstvom profesorke Jasne Gulan Ružić. Do sada je priredila već četiri samostalne izložbe i učestvovala u više grupnih izložbi.

Foto: PrtSc/Arhiv Vojvodine

Izložbu možete pogledati do 5. oktobra 2021. godine.

Đorđe Balašević dobija muzej u Novom Sadu

 

Preuzmite androidaplikaciju.