Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

„Орлови“ без решења против Хрватске, са Француском за пролаз

Рукометна репрезентација Србије изгубила је други меч у оквиру Европског првенства против Хрватске резултатом 23:20 и тако знатно отежали пут ка осмини финала.

Србија је изгубила „финале“, како га је назвао селектор Тони Ђирона, и сада ће бити веома тешко да се пласира у други круг такмичења.

За два дана ће у 3. колу играти против селекције Француске (обе победе у прве две рунде) и биће јој потребна победа како би прошла даље.

Постоје и калкулације са освојеним бодом, али у зависности од резултата меча Хрватска – Украјина, али у том мечу ће „каубоји“ бити апсолутни фаворити.

„Орлови“ су лоше ушли у утакмицу, са два искључења у прва два минута и Хрватска је то одмах искористила за вођство од 3:0.

Успели су да се опораве од тога и да голом Мијајла Марсенића преокрену на 7:6. Тада смо ушли у резултатску клацкалицу при којој је Србија имала у више наврата гол предности, али га није материјализовала.

Уместо тога, потпуно је стала, док је Хрватска прво полувреме завршила са три експресна гола и на одмор отишла са предношћу од 11:9.

Пришла је Србија на 12:11 почетком другог дела, али су се у тим моментима низале грешке и сами смо себи загорчали живот пропуштеним приликама које су, рекло би се, веома заболеле играче у белој опреми.

Јер, готово после сваке грешке, као што је била кардинална Драгана Пешмалбека у контри за -1, стизала је казна неколико секунди касније за одлазак Хрватске на +3.

Из минута у минут су се понављале такве ствари, а када је разлика отишла на +4, било је јасно да повратка за Србију више нема.

Цупара се касно разбранио, али на другој страни Шуњић је још бољи и тако су искусни Хрвати умели да приведу меч крају и опстану на овом шампионату.