Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Opelka savladao Krajinovića u prvom kolu Pariza

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo mastersa u Parizu, pošto je na startu turnira izgubio od Amerikanca Rajana Opelke 6:3, 7:6 (7:4).

Krajinović je u Parizu doživeo četvrti uzastopni poraz, a bolji od srpskog tenisera bio je Rajan Opelka, posle 82 minuta tenisa u „Bersiju“ – 6:3, 7:6.

Amerikanac je potvrdio da se nalazi u dobroj formi, jednostavno je bio čvršći i precizniji od srpskog tenisera, koji nije uspeo u dva seta da dođe do brejk lopte.

Krajinović je već na startu meča izgubio svoj servis, a Opelka je snažnim servisima čuvao gemove u kojima je servirao i osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.

U drugom setu viđena je mnogo neizvesnija borba. Krajinović je čuvao svoj servis, Opelka takođe, pa se došlo do taj-brejka.

Posle razmene minibrejkova na startu 13. gema, Opelka osvaja poen na servis Krajinovića pri rezultatu 4:4 i dobija naredna dva poena na svoj servis za trijumf od 7:4 u taj-brejku.

Amerikanac, koji je trenutno 25. igrač na ATP listi, u drugom kolu igraće protiv Britanca Kamerona Norija, koji je u prvom kolu bio bolji od Federika Delbonisa 2:0.

Nešto kasnije na teren će Miomir Kecmanović, koji igra meč prvog kola protiv Gaela Monfisa, dok Novak Đoković počinje svoj nastup u večernjem terminu – protivnik u drugom kolu mu je Marton Fučovič.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 2.603.700 evra.