Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Omladinke Srbije remizirale na startu kvalifikacija za EP

Ženska omladinska selekcija Srbije remizirala je protiv Italije 2:2 (0:1) na startu prve faze kvalifikacija za EP u Grupi „3“ Lige A koje se odigrava u mađarskom gradu Bičke.

Vodile su Italijanke od 23. minuta (Pavan), ali su omladinke Srbije dosta dobro parirale u prvom delu.

U nastavku meča zablistala je Nina Matejić koja je u 55. minutu na asistenciju Anje Jestrović, a zatim u 76. minutu na pas Milice Šarić donela preokret i vođstvo izabranicama selektora Lidije Stojkanović.

Do kraja su obe selekcije pokušavale da dođu do pobede, a Italijanka Petrarki je u nadoknadi pogodila okvir gola.

Radost fudbalerki Srbije trajao je samo tri minuta jer je Kjara Bekari uspela da izjednači i postavi konačan rezultat 2:2.

U Grupi 3, domaćin turnira Mađarska ubedljivio je savladala Vels 3:0. Upravo je selekcija domaćina naredni rival omladinkama Srbije, meč se igra u subotu od 14.30 časova. U utorak Srbija igra poslednji meč protiv Velsa (15.30). Prve tri selekcije iz grupe obezbediće plasman u drugi krug kvalifikacija.

Srbija je igrača u sastavu: Škandro – Gaković, Stojić, Pataki, Šarić – Cvetković (od 59. Majstorović), Jestrović (od 82. Paunović) – Obradović, Andrić (od 70. Rajić), Stokić – Matejić.