Омладинке Србије ремизирале на старту квалификација за ЕП

Женска омладинска селекција Србије ремизирала је против Италије 2:2 (0:1) на старту прве фазе квалификација за ЕП у Групи „3“ Лиге А које се одиграва у мађарском граду Бичке.

Водиле су Италијанке од 23. минута (Паван), али су омладинке Србије доста добро парирале у првом делу.

У наставку меча заблистала је Нина Матејић која је у 55. минуту на асистенцију Ање Јестровић, а затим у 76. минуту на пас Милице Шарић донела преокрет и вођство изабраницама селектора Лидије Стојкановић.

До краја су обе селекције покушавале да дођу до победе, а Италијанка Петрарки је у надокнади погодила оквир гола.

Радост фудбалерки Србије трајао је само три минута јер је Кјара Бекари успела да изједначи и постави коначан резултат 2:2.

У Групи 3, домаћин турнира Мађарска убедљивио је савладала Велс 3:0. Управо је селекција домаћина наредни ривал омладинкама Србије, меч се игра у суботу од 14.30 часова. У уторак Србија игра последњи меч против Велса (15.30). Прве три селекције из групе обезбедиће пласман у други круг квалификација.

Србија је играча у саставу: Шкандро – Гаковић, Стојић, Патаки, Шарић – Цветковић (од 59. Мајсторовић), Јестровић (од 82. Пауновић) – Обрадовић, Андрић (од 70. Рајић), Стокић – Матејић.