Olimpija nakon četiri godine ponovo šampion Italije

Košarkaši Olimpije iz Milana, šampioni su italijanskog košarkaškog prvenstva, pošto su u finalnoj seriji sa 4-2 bili bolji od Virtusa iz Bolonje. Olimpija je u šestom meču bila bolja sa 81:64.

Nakon četiri godine, Armani se vraća na tron italijanske košarke.

Tim koji sa klupe predvodi Etore Mesina na dominantan način pobedio je Virtus u šestom meču finalne serije i sa ukupnih 4-2 došao do pehara.

Domaćin je šesti susret prelomio već u prvoj četvrtini, u kojoj je bio bolji sa 29:16.

Uspeo je gost iz Bolonje da se delimično vrati i smanji razliku do poluvremena na sedam poena, ali je u trećoj četvrtini Armani igrao odlično u odbrani, dozvolio rivalu samo deset poena i ponovo vratio dvocifrenu razliku.

Igra Virtusa potpuno se raspala u poslednjoj četvrtini, u kojoj je Olimpija napravila seriju 15:3 i tako povela sa 20 i više poena.

Najefikasniji u šestom meču u redovima Olimpije bili su Datome sa 23 poena, Šilds je dodao 15, a Rodrigez 12.

U redovima Virtusa istakli su se Alibegović sa 11 i Manion sa 10 poena.

Milanska Olimpija tako je došla do 29. titule u istoriji kluba, što je čak 13 više od Virtusa, drugog najtrofejnijeg kluba u Italiji.