Оклахома боља од Денвера: Јокићева 24 поена недовољна, Мицић и Покушевски без минута

Кошаркаши Оклахоме победили су у гостима екипу Денвера резултатом 118:117 у ноћашњем мечу НБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Шеј Гилџес-Александер са 25 поена, док је Џејлен Вилијамс додао 24. Српски кошаркаши Василије Мицић и Алексеј Покушевски нису играли.

У домаћем тиму најбољи је био Никола Јокић, који је постигао 24 поена и имао је шест скокова, 12 асистенција и две украдене лопте за 37 минута у игри. Мајкл Портер је постигао 20 поена и имао је 11 скокова.

Јокић је 14 секунди пре краја меча при вођству свог тима од 117:116 промашио шут за три поена. Гилџес-Александер је потом 1,1 секунду пре краја утакмице донео свом тиму победу од 118:117.

Кошаркаши Кливленда савладали су на свом терену Атланту 127:119. У победничком тиму истакао се Џерет Ален са 25 поена и 14 скокова, док је Донован Мичел постигао 22 поена и имао је 13 асистенција. У пораженој екипи најбољи је био Тре Јанг са 35 поена и 10 асистенција, док Богдан Богдановић није играо због повреде.

Кошаркаши Голден Стејта победили су у Сан Франциску екипу Бруклина 124:120. У победничком тиму истакао се Стеф Кари са 37 поена од чега шест тројки. У пораженој екипи најбољи је био Чем Томас са 41 поеном.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Милвоки – Детроит 146:114, Шарлот – Филаделфија 82:135, Мајами – Чикаго 118:116, Минесота – Индијана 127:109, Портланд – Далас 120:131, Сакраменто – Јута 125:104 и ЛА Клиперс – Њујорк 144:122.