Почетна > Србија
Србија

Одржана свечаност поводом завршетка школовања ученика 53. класе Средње војне школе

Свечаност поводом завршетка школовања ученика 53. класе Средње стручне војне школе „1300 каплара“ и промоције у прве подофицирске чинове одржана је данас у касарни „Генерал Јован Мишковић“ у Београду, а начелник Војне академије генерал-мајор Жељко Фурунџић поручио је да је нова генерација подофицира својим знањем, истрајношћу и посвећеношћу заслужила место у строју Војске Србије.
Фото: Танјуг/Министарство одбране/Милош Савић

„Осим војних знања и вештина током школовања са посебном пажњом неговане су врлине, осећај дужности и родољубља, као и посвећености војном позиву. Они су успешно савладали наставне садржаје, али су уједно научили да доносе одлуке и преузму одговорност онда када је то најпотребније. Подофицирски кадар има посебно место у Војсци Србије, јер представља везивно ткиво и спону између официра и војника, и темељ је сваке снажне и добро организоване војске“, рекао је Фурунџић.

Он је навео да школовање подофицира у нашој земљи има дугу традицију, саопштено је из Министарства одбране.

Истакао је да је једна од најзначајнијих врлина младих подофицира осећај одговорности који су стекли током школовања.

„Војна професија захтеваће од вас истрајност, пожртвовање, али и перманентно даље усавршавање. У јединицама у којима будете распоређени, чувајте углед Средње стручне војне школе и униформе коју носите. Нека вас у служби воде стручност, част, преданост и одговорност. Нека ваш рад буде достојан традиције коју наслеђујете и будућности коју градите. Будите узор својим војницима“, нагласио је Фурунџић.

Он је захвалио свим командирима и наставницима који су својом стручношћу и посвећеношћу учествовали у обликовању ове генерације ученика.

Прва у рангу 53. класе Средње стручне војне школе „1300 каплара“ је водник Емилија Перић (4,80) са смера Јединице за електронска дејства, друга у рангу је водник Лена Бојовић (4,70) са смера Ваздухопловно-техничка служба, док је трећа у рангу водник Бојана Обрадовић (4,69) са истог смера, додаје се у саопштењу.

Присећајући се првих дана школовања када јој се дан промоције у чин водника чинио далеко, најбоља у рангу Емилија Перић рекла је да су она и њене колеге временом постали једна велика породица, у оквиру које се њени чланови међусобно подржавају и бодре, спремни да увек стоје једни уз друге, као најпоноснији најмлађи подофицири Војске Србије.

„Данашњем дану претходио је један од најлепших периода наших живота, испуњен прелепим успоменама, али и тешким и изазовним тренуцима. Од самог почетка уз нас су биле наше старешине и професори, који су нас водили кроз сваки корак – од најједноставнијих задатака до најважнијих животних поука, учећи нас да је највећа вредност бити добар човек и да се пре свега највише цене дела, а не речи“, истакла је Перић.

Додала је да одлазећи на нове дужности њихово усавршавање тек почиње, као и да ће се трудити да часно и одговорно служе својој отаџбини.

Свечаности су присуствовали ректор Универзитета одбране бригадни генерал Бобан Ђоровић, начелник Управе за кадрове бригадни генерал Златко Мишић, припадници Министарства одбране и Војске Србије, родбина и пријатељи ученика 53. класе Средње стручне војне школе „1300 каплара“.

У Србији данас сунчано и топло, највиша температура до 36 степени

Преузмите андроид апликацију.