Povodom pokretanja aplikacije za prijavu ekoloških problema, u Novom Sadu održana je obuka za inspektore zaštite životne sredine.
Građani putem aplikacije mogu da prijave ekološke probleme u svom okruženju, i tako učestvuju u njihovom rešavanju. Stručnjaci poručuju, i dodaju da je informacionim sistemom aplikacije obuhvaćena cela Srbija.
„Životna sredina je sve ugroženija“, kaže predsednik opštine Srbobran Radivoj Debeljački i dodaje da je podizanje svesti o zaštiti životne okoline veoma važno.
Pokretanje aplikacije čiji je cilj prijava postojećih komunalnih i ekoloških problema, olakšaće rad nadležnim institucijama.
Stoga je naglašava Debeljački, obuka inspektora za primenu te aplikacije veoma korisna. Ona se sprovodi prvi put a građani će moći da prijavljuju probleme koje primete.
Ministarstvo zaštite životne sredine pokrenulo je tu aplikaciju 31. januara, kaže državni sekretar iz tog Ministarstva, Jelena Tanasković. Ona je objasnila da je osnovni cilj aplikacije jednostavnija prijava postojećih ekoloških problema. Aplikacija je, naglašava Tanasković, osmišljena tako da bude dostupna i razumljiva svim građanima.
Prema njenim rečima, prijave građana prosleđuju se nadležnim institucijama, koje, u roku od 7 dana, moraju da ustanove problem, kao i rok za rešavanje problema.
Za manje od 10 dana aktivnog rada aplikacije, stiglo je, naglašava Tanasković, više od 200 prijava građana.
Ta aplikacija je veoma praktična, te će, kaže državni sekretar, značajno doprineti rešavanju ekoloških i komunalnih problema u opštinama širom Srbije, kao i određivanju budžeta za te namene.
Obuci su prisustvovali inspektori za zaštitu životne sredine iz Sremskog i Južnobačkog okruga, a ona će biti sprovedena i širom zemlje, objašnjava Tanasković.
Medicinska škola “7. april” dobija nova tri sprata i fiskulturnu salu
Preuzmite android aplikaciju.