Početna > Život i stil
Život i stil

Odlična namirnica koja će vam pomoći da brzo izgubite težinu

Dijeta sa cimetom garantuje da ćete izgubiti do sedam kilograma za nedelju dana.
Foto: Pixabay/weinstock

Zbog ove poruke stekla je veliku popularnost širom sveta. Ova dijeta sa cimetom je prilično jednostavna i uključuje konzumiranje pića sa cimetom i medom dva puta dnevno.

Rezultati su individualni i dok neki kažu kako im je konzumacija cimeta zaista pomogla da smršaju, ima onih koji nisu videli nikakvu razliku.

Da li je cimet lekovit i da li može da pomogne u gubitku kilograma, otkrivamo u nastavku.

Šta je dijeta sa cimetom?

Osnovna osnova ove dijete je cimet koji se dodaje u ishranu zbog svog lekovitog i blagotvornog dejstva. Cimet je odličan dodatak za osobe koje boluju od dijabetesa jer utiče na insulin u krvi, ali i snižava nivo holesterola. Cimet je takođe odgovoran za jačanje imuniteta i ubrzanje metabolizma. Sve ovo ga čini idealnom hranom za mršavljenje. Cimet je zdrav, ali kako izgleda dijeta sa cimetom? U ovoj vrsti dijete ne morate da ograničavate obroke ili menjate ishranu, iako se preporučuje zdrava ishrana.

Postoje dve varijante ove dijete – jedna preporučuje konzumiranje nemasnog jogurta sa kašičicom cimeta, a druga pola litra vode sa kašičicom cimeta dva puta dnevno.

Dijeta sa cimetom sa jogurtom pomoći će vam da budete zdraviji, ali i da vam daju dobru ideju za jutarnji desert. Konzumira se tako što se u čašu jogurta ili domaćeg kefira doda kašika cejlonskog cimeta. Ovo se pije ujutru odmah nakon buđenja i uveče pre spavanja.

Ukoliko se odlučite za cimetovu dijetu sa vodom, poželjno je da pijete i vodu i čaj i da u tečnost pored cimeta dodate i med. Ovo piće može biti hladno ili toplo. Prema nekim dijetama, dovoljno je popiti tri decilitra vode, dok neki preporučuju pola litra vode.

U svakoj varijanti u tečnost se dodaje pola kašičice cimeta, a može se dodati i jedna kašičica meda. Ne dodavati med u ključalu vodu, već samo mlaka da med ne izgubi svojstva.

Zašto cimet?

Cimet je zdrava i lekovita namirnica koja se može staviti u slatka ali i slana jela. To je jedan od najstarijih začina. Postoje dve najčešće vrste, kasija ili kineski cimet i cejlonski cimet. Cejlonski cimet je manje zastupljen na tržištu i manje je gorak od kineskog. Cimet sadrži fenole i antioksidante što znači da pomaže telu da se bori protiv upale i bolova.

Sadrži i kumarin, koji je odgovoran za regulisanje nivoa šećera u krvi, smanjenje apetita, ubrzanje metabolizma i jačanje cirkulacije krvi. Ovaj ukusni začin ima i antibakterijska svojstva i koristi se za postizanje ravnoteže crevne flore.

Dodajte drugu zdravu hranu

Pored cimeta, u jogurt ili čaj možete dodati i med, što je poželjno u svakoj dijeti. Bilo bi dobro da pijete zdrave domaće čajeve, ali i da u svoj dnevni meni uvrstite zdravu hranu.

Zašto se samci u Danskoj posipaju cimetom?

Preuzmite android aplikaciju.

Oznake