Novi Sad Ostali sportovi

Odbojkaški Vojvodine bez izgubljenog seta protiv Radničkog

Odbojkaši Vojvodine sa maksimalnih 3:0 u setovima Savladali su ekipu radničkog u Novom Sadu za sva tri boda u poslednjoj utakmici ligaškog dela.

Pred timovima je plej-of i eliminaciona faza u borbi za titulu, a sa koje pozicije će u nju, novosadski će znati posle utakmice 18. kola u kojoj u nedelju u Kraljevu igra protiv Ribnice.

Vojvodina je do prvog vođstva u meču stigla tek kod prve set lopte (26:25), koju nije iskoristila, a od samog starta Radnički je, čini se uz više želje i motiva, kontrolisao rezultat. Imali su gosti u nekoliko navrata i +3, ali je domaći tim ipak izdržao sve, odbranio dve set lopte iskoristio svoju drugu i stigao do 1:0 (28:26).

I u nastavku su gosti poveli uz tri poena prednosti, Vojvodina uspela da stigne do +2 (7:5) ali je Radnički nastavio sa dobrom igrom, uz koju je zadavao dosta problema protivniku. Stižu Kragujevčani ponovo do prve, pa zatim i druge set lopte, koje ne koriste, da bi Vojvodina drugu svoju iskoristila za novi set, koji ponovo dobija 28:26.

I treći set Radnički je bolje otvorio, imao prednost i od +4 (7:3), da bi Vojvodina do prvog izjednačenja stigla na 15:15. Usledila je ponovo neizvesna završnica, u kojoj Vojvodina ipak igra bolje i nakon druge set lopte stiže do 25:23 za set i meč.

Pred timovima je poslednje kolo ligaškog dela, nakon kojeg počinje i plej-of, u kojem će se osam prvoplasiranih ekipa boriti za titulu. Vojvodina u nedelju u 18. kolu gostuje Ribnici u Kraljevu, a nakon toga će znati i sa koje pozicije ulazi u plej-of.