Нови Сад Остали спортови

Одбојкашки Војводине без изгубљеног сета против Радничког

Одбојкаши Војводине са максималних 3:0 у сетовима Савладали су екипу радничког у Новом Саду за сва три бода у последњој утакмици лигашког дела.

Пред тимовима је плеј-оф и елиминациона фаза у борби за титулу, а са које позиције ће у њу, новосадски ће знати после утакмице 18. кола у којој у недељу у Краљеву игра против Рибнице.

Војводина је до првог вођства у мечу стигла тек код прве сет лопте (26:25), коју није искористила, а од самог старта Раднички је, чини се уз више жеље и мотива, контролисао резултат. Имали су гости у неколико наврата и +3, али је домаћи тим ипак издржао све, одбранио две сет лопте искористио своју другу и стигао до 1:0 (28:26).

И у наставку су гости повели уз три поена предности, Војводина успела да стигне до +2 (7:5) али је Раднички наставио са добром игром, уз коју је задавао доста проблема противнику. Стижу Крагујевчани поново до прве, па затим и друге сет лопте, које не користе, да би Војводина другу своју искористила за нови сет, који поново добија 28:26.

И трећи сет Раднички је боље отворио, имао предност и од +4 (7:3), да би Војводина до првог изједначења стигла на 15:15. Уследила је поново неизвесна завршница, у којој Војводина ипак игра боље и након друге сет лопте стиже до 25:23 за сет и меч.

Пред тимовима је последње коло лигашког дела, након којег почиње и плеј-оф, у којем ће се осам првопласираних екипа борити за титулу. Војводина у недељу у 18. колу гостује Рибници у Краљеву, а након тога ће знати и са које позиције улази у плеј-оф.