Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Odbojkašice Srbije osvojile srebro na Evropskom prvenstvu, u finalu poražene od Turske

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u Briselu u finalu kontinentalnog šampionata poražena od Turske rezultatom 3:2, po setovima 25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13.

Odbojkašicama Srbije je srebro na Evropskom prvenstvu u Briselu osma medalja na evropskim šampionatima. Srbija sada ima tri zlata, tri srebra i dve bronzane medalje. Ovo je bila sedma medalja za Srbiju na poslednjih devet kontinentalnih šampionata, a aktuelni je svetski prvak.

Turska je u Briselu stigla do šestog odličja na Evropskom prvenstvu, a po prvi put u istoriji ova zemlja je postala evropski šampion. Turska ima i dva srebra i tri bronze. Turska se revanširala Srbiji za poraz u finalu Evropskog prvesntva 2019. godine.

Najefikasnija u selekciji Turske u meču bila je Melisa Tereza Vargas, koji je osvojila 41 poen. U selekciji Srbije najbolja je bila Tijana Bošković sa 37 poena.

Turska je u meču povela 3:1 na startu prvog seta, ali usledila je serija Srbije od 4:0 za 5:3. Turkinje su svojom serijom od 4:1 preokrenule rezultat i povele 7:6. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Srbija je stekla osetniju prednost od 18:15. Međutim, usledilo je nekoliko grešaka srpskog tima, a Turska je to iskoristila i stigla je do izjednačenja – 18:18. Usledila je neizvesna završnica, Srbija je spasila dve set lopte, a onda je ovaj deo meča dobila rezultatom 27:25.

Na startu drugog seta igralo se poen za poen, a Turska je prva stigla do prednosti od 11:8. Turske odbojkašice su održavale vođstvo, a u finišu drugog seta imale su i četiri poena prednosti (20:16). Turska je drugi set dobila rezultatom 25:21.

Srbija je u trećem setu povela 5:3, ali je Turska preokrenula na 6:5. Odbojkašice Turske su nastavile sa dobrom igrom i u jednom trenutku bilo je 15:9. Srbija je smanjila na 15:13, a onda je Turska povela 19:15. Odbojkašice Srbije su na servis Mine Popović osvojile sedam uzastopnih poena i preokrenule rezultat na 22:19. Srbija je ovaj deo meča dobila rezultatom 25:22.

Turska je povela 5:2 na startu četvrtog seta. Izabranice Đovanija Gvidetija su zaigrale angažovanije u nastavku meča, a Srbija je povela 9:8. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvo, a Turska je prva došla do plus dva – 18:16. Srbija je izjednačila na 18:18, a potom se ušlo u neizvesnu završnicu, koja je pripala Turskoj 25:22.

Evropski šampion odlučen je u petom setu, koji je pripao Turskoj rezultatom 15:13.