Почетна > Нови Сад

Нови Сад Остали спортови

Одбојкаши Војводине убедљиви против Спартака из Љига

Одбојкаши Војводине победили су екипу Спартака из Љига са 3:1 у седмом колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије. Резултат по сетовима био је 25:17, 25:23, 21:25 и 25:17.

На утакмици која је одиграна у Новом Саду, Војводина је, уз много успона и падова у игри, ипак на крају оправдала улогу фаворита. У првом сету је актуелни шампион наметнуо свој стил игре, био доминантан у свим елементима, али у наставку је Спартак заиграо много боље.

У другом сету је ипак славила Војводина, да би трећи добили гости. У четвртом, настављено је у истом ритму, али су Новосађани за нијансу били бољи и освојили сва три бода из тог дуела.

Док траје првенство, одбојкаши Војводине спремају се и за такмичење у групној фази Лиге шампиона.

Још раније је жребом одлучено да српски шампион игра у групи са немачким Берлином и Зенитом из Санкт Петербурга, а након завршених квалификација ове седмице, право да учествује у истој групи, изборила је екипа Бенфике из Лисабона, која је у финалу била противник Војводини када је новосадски тим освојио Челенџ куп 2015. године.

Такмичење у Лиги шампиона, Војводина ће почети 1. децембра у Немачкој, када ће ривал нашем најтрофејнијем клубу бити екипа Берлина.

Voši derbi protiv Jugovića u prepunom kaćkom “Hramu”