Početna > Sport > Ostali sportovi

Novi Sad Ostali sportovi

Odbojkaši Vojvodine na Spensu do 13. Superligaške pobede u nizu

Odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Mladog radnika na Spensu u okviru 15. kola Superlige Srbije 3:0 (25:19, 33:31, 25:21).

Na ovaj način šampion je nastavio pobednički niz i dobio je trinaestu utakmicu zaredom u domaćem prvenstvu. Požarevljanima je naneo treći poraz u četiri međusobna susreta ove sezone. Iako je, kao i uvek, bio tvrd orah, Mladi radnik je ipak položio koplja u Novom Sadu. Prokockao je lepu priliku u drugom setu, kada nije iskoristio šest set lopti za izjednačenje – 1:1.

Na početku su se gosti držali do sredine prvog seta, ali je Vojvodina svakako, uprkos većem broju grešaka, diktirala tempo. Sa četiri vezana poena Novosađani su poveli 17:12 i došli su u lepu situaciju da mirnije privedu ovu deonicu kraju. Požarevljani su, međutim, pripretili kada su se približili na 20:17, ali je domaćin boljom igrom, požrtvovanom u polju, otklonio svaku opasnost – 1:0.

Iako je povela 4:1 u drugom setu, Vojvodina je greškama pogurala rivala ka mini seriji od 4-0 i preokretu. Bio je Mladi radnik u naletu, imao plus tri, a Slobodan Boškan je morao dva puta da reaguje tajm-autom. Izmicalo je izjednačenje crveno-belima, koji se ipak nisu lako predavali. Istrajali su u uzbudljivoj završnici. Posle šest set lopti protivnika, blokom Krsmanovića konačno su preokrenuli (29:28) i stigli u poziciju da završe posao. Nisu ni oni, međutim, to mogli lako da odrade. Iskoristili su četvrtu set loptu i posle maratonske borbe poveli su 2:0.

Mladi radnik nije bio poljuljan gubitkom ovog seta i nastavio je da muči domaćina u trećem. Vodio je 12:8 i naterao je Novosađane da opet jure rezultat. Uspela je Voša da izjednači (15:15), a potom serijom 4-0, uz tri vezana asa Buculjevića i preokrene na 20:16, čime je otvorila vrata sigurnom trijumfu.