Početna > Biznis
Biznis

Objekti za igru na sreću tek po dobijanju dozvole uprave

Svi priređivači igara na sreću dužni su da pre otvaranja objekta pribave rešenje Uprave za igre na sreću, a kako bi igre bile dostupne samo punoletnim osobama, Uprava u obzir uzima isključivo uverenja o udaljenosti izdata od strane nadležnog katastra, saopštilo je Udruženje priređivača igara na sreću.
Igre na srecu
Foto: Wikimedia Commons/Kari
Tek ako se sve nadležne institucije usaglase oko usklađenosti zahteva sa propisanom regulativom, Uprava daje dozvolu za rad na određenoj lokaciji.

Osim dostupnosti lokacijama, priređivači igara na sreću poštuju i sve ostale propise čiji je cilj prevencija potencijalnih problema u samim objektima, navode iz Udruženja i dodaju da je u svakoj kladionici na vidnom mestu postavljena tabla gde je jasno istaknuto da je zabranjeno učestvovanje maloletnih lica u igrama na sreću.

Na tabli su i informacije o tome kome se mogu obratiti ako im je potrebna stručna pomoć u rešavanju problema sa zavisnošću a Udruženje priređivača igara na sreću AGOS je u saradnji sa stručnjacima izradilo strateški plan u cilju edukacije o društveno-odgovornom ponašanju u industriji igara na sreću.

Poseban akcenat stavljen je na to da se svakom korisniku pruži potrebna pomoć i podrška prilikom ulaska u proces rehabilitacije i resocijalizacije.

U prilog tome koliko je Udruženju važna borba protiv neumerenog učešća u igrama na sreću, navode i blisku saradnju sa Klinikom za bolesti zavisnosti, koja se bavi dijagnostikom, lečenjem i prevencijom zavisnosti.

AGOS je preko svog internet sajta omogućio direktan kontakt sa eminentnim stručnjakom iz oblasti psihijatrije, specijalizovanim za bolesti zavisnosti, kao i besplatni SOS telefon gde mogu dobiti savet na ove važne životne teme.

Iz Udruženja ističu da kompanije koje se bave ovom delatnošću posluju po pravilima propisanim zakonima te da se igre na sreću realizuju pošteno i bez kriminalnih i koruptivnih elemenata, a kroz oporezivanje i naknade za licenciranje štite se i maksimiziraju državni i lokalni prihodi.

Ova industrija je, kao jedna od najbrže rastućih industrija na svetu, i kod nas ostvarila dobre rezultate a prema poslednjim zvaničnim podacima lane je u republički budžet uplatila više od 100 miliona evra.

Procenjuje se da će se sa daljim rastom industrije, ova suma samo uvećavati.

Značaj industrije igara na sreću, navode iz AGOS-a je i u tome što je ona u kriznoj situaciji izazvanoj pandemijom korona virusa, kada je mnogo ljudi ostalo bez posla a novo radno mesto bilo teško naći, pronašla novu šansu ne samo svojim korisnicima, nego i zaposlenima kojih trenutno ima nešto više od 20 000.

Među njima je i veliki broj stručnjaka iz oblasti informacionih tehnologija, analitike, statistike i slično.

Udruženje priređivača igara na sreću AGOS, pored velikog broja domaćih priređivača igara na sreću, u svom članstvu ima i dve internacionalne kompanije.

Njihovo zajedničko tržišno učešće u Srbiji je veće od 40 odsto, a članica su Euromata, Evropskog udruženja priređivača igara na sreću.

„Google“ gasi svoj „Stadia“ gejming servis

Preuzmite android aplikaciju.