Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Novosađanke zaustavljene u polufinalu plej-ofa Prve lige Srbije

Košarkašice Vojvodine ostale su bez plasmana u finale plej-ofa Prve lige Srbije, pošto su i drugi put poražene od Crvene zvezde, ovaj put rezultatom 74:79.
plej-of

Novosadske crveno-bele imale su slabiji period u prvoj četvrtini, kasnije ipak uspele da se vrate, ali je na kraju presudio precizan šut gošći, koje će se za titulu boriti protiv Art basketa, koji je takođe maksimalnim rezultatom eliminisao Kraljevo.

Do sredine uvodne deonice igralo se ravnopravno. Vojvodina je mahom poentirala posle povratnih pasova Vladane Vujisić, dok su gošće veoma uspešno širile odbranu rivalki i pretile šutem za tri poena. Posle početnog odmeravanja snaga, nivo igre Novosađanki je opao, ređale su se neke nekarakteristične greške, što je Zvezda iskoristila i ekspresno imala prednost od 14 poena, koju je Lena Radulović krajem deonice spustila na minus devet. Košem Radulovićeve otvorena je druga deonica, a kada su joj se priključile Vujisićeva i Lumis, domaće su prišle na jedan posed.

U drugom poluvremenu Jovanovićeva ekipa je dodatno podigla nivo u defanzivi, tako da su beogradske crveno-bele za skoro osam minuta postigle tek šest poena. Novosađanke su bile u naletu, da bi u završnici treće četvrtine poravnale rezultat. Pogodila je Lara Radulović šut sa jedne noge uz zvuk sirene i najavila da Vojvodina neće tek tako prepustiti domaći teren.

Stigla je Voša i do vođstva na početku odlučujućih 10 minuta, nakon čega je usledila rezultatska klackalica, posle koje je Zvezda uspela da se odvoji zahvaljujući poenima Eliot i Mišeljić, ali i nedostatku realizacije u napadu domaćih. To se ispostavilo kao ključno, pa su Beograđanke održale prednost do kraja i plasirale se u finale.