Početna > Novi Sad

Novi Sad Sport

Novosađanin Ivan Dela Kroče prvak Evrope u džijudžicu

Naš sugrađanin i reprezentativac u džijudžicu sportu, Ivan Dela Kroče, je u petak 27.5.2022. godine osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Nahariju u Izraelu.
ivan

U kategoriji do 69kg seniori, pored ostalih, suprotstavili su mu se i prošlogodišnji evropski šampion u juniorskoj kategoriji, kao i prošlogodišnji svetski šampion u juniorskoj kategoriji.

Takmičenje je trajalo četiri dana, a pored Ivana takmičili su se još 3 naša reprezentativca.

Dan ranije, Nikola Trajković iz Aleksinca u kategoriji seniora do 85kg je takođe uzeo zlatnu medalju.

Zasluge za ovaj uspeh svakako pripadaju i Ivanovom treneru Kopas Janošu.

Ivan Dela Kroče je takođe, jedini srpski sportista koji je osvojio medalju za Srbiju na svetskoj sceni u džijudžicu u seniorskoj konkurenciji. Ivan je napravio veliki uspeh i osvojio bronzu na Svetskom prvenstvu.

Ivan je ranije već govorio za naš portal, gde je pričao o benefitima bavljenja ovim drevnim sportom.

Gde se „rađaju“ najuspešniji novosadski džudisti? (VIDEO)